Dovolená v
Japonsku

Japonsko dovolená

Přemýšlíte o dovolené v Japonsku? O dovolené v zemi vycházejícího slunce? Pokud jste na vážkách, snad vám pomohou naše stránky, které se dovolené v Japonsku věnují. Naleznete zde důležité turistické informace a především popisy oblíbených míst v Japonsku. navštivte web Japonet.cz a objevte řadu zajímavostí o Japonsku.

www.JaponskoDovolena.cz
Turistické informace o Japonsku.
Tipy na dovolenou.

Tokio

Podle oficiálních měřítek budete v Japonsku hledat město se jménem Tokio marně. To zde totiž má pouze jedna z prefektur, na jejímž území leží fascinující megalopole, jedno z vůbec nejlidnatějších míst v současném světě, kam mnoho Evropanů přijíždí vyzbrojeno představami o městech a velkoměstech, jež nabyli svým dosavadním životem na Starém kontinentě. A nutno říci, že tato výzbroj se již krátce po příjezdu do Tokia – hlavního města Japonska – ukazuje jako nedostatečná. Samozřejmě. Dnes již každé dítě ví, japonská velkoměsta jsou skutečně veliká. První návštěva Tokia však člověku nabídne svého druhu iniciační zážitek: teprve zde naplno pocítíme, že s městským prostorem se dnes skutečně dá dělat ledacos. Třeba na šest set kilometrů umístit všechny obyvatele dvou Českých republik.

Pátráme-li po hranicích tohoto Tokia, nejspíše velice brzy zjistíme, že je to v podstatě zbytečné. Tvoří jej totiž několik desítek sídel, která postupně srostla do jednotného pásma urbánní krajiny, jež nemá konce. Chceme-li přesto získat alespoň nějakou půdu pod nohama, pak můžeme hovořit o 23 oficiálních vnitřních distriktech, 26 předměstských, 5 městech a 8 vesnicích, jež společně leží na více než 300 ostrovech. Již z toho je zřejmé, že Tokio zřejmě nebude tuctovým provinčním rádobycentrem, a jeho obyvatelé znuděními maloměšťáky, věčně civícími do cizích oken. A skutečnost nám také dává zapravdu, byt´ je zde nutné určité doplnění – současný městský život zde ani v nejmenším není založen na okázalém odmítání vlastní minulosti.

Chcete strávit dovolenou či zájezd jinde? Pak zkuste Chorvatsko (Dalmacie, Istrie) nebo exotiku jménem Kanárské ostrovy.

Tokio je dnes bezpochyby jedním z nejrychlejších měst světa. Životní tempo zde nabývá takového spádu, až se jeho pozorování v ulicích a domýšlení toho, co se děje na jejich začátcích a koncích stává dostatečným důvodem k jeho návštěvě. Pokud si potrpíte na inovace a trendy i v těch nejbizarnějších oblastech lidských činností, nebo pokud vás naopak fascinuje snadnost, s níž se na jednotlivé módní vlny zapomíná, Tokio je pro vás tím správným místem.

Oděvy, jež do Čech přijdou po skončení nadcházející pětiletky, mobilní telefony, které v očích teenagerů zestárnou týden po uvedení na trh, restaurace, v nichž snad ani není možné si dát stejné jídlo dvakrát po sobě. Jde o zdánlivě banální odlišnosti, které však společně vytváří atmosféru, v níž se vaši prarodiče budou cítit jako na měsíci. V Tokiu proto přestává dávat smysl mluvení o historické radnici, zoologických zahradách nebo výletech do přilehlé vinařské oblasti.

Pod zdánlivou maskou vzrušující metropole, v jejíchž ulicích nikoho nic nepřekvapí, a kde každý den přináší nové a ještě více vzrušující výzvy však dřímá hluboko usazená vitalita tradic, které zítřek ani v nejmenším nemůže ohrozit. Bližší seznámení s Tokiem a jeho obyvateli tak brzy ukazuje, že snad za každou výstředností najdeme skrytý vliv tradiční japonské kultury a myšlení, který ji dává právě onu serióznost, jež Evropanovi, z domu zvyklému na nejrůznější hochštaplery, v Tokiu učaruje snad nejvíc.

Jak jsme si naznačili, při jeho rozleholosti by bylo velice opovážlivé v Tokiu vybrat několik konkrétních budov, které by si měl návštěvník města v každém případě prohlédnout. Jde zde zkrátka o to, že síla, s níž k sobě cizince Tokio připoutá pramení spíše v celých čtvrtích, než že by spočívala na bedrech jednotlivých staveb. Užitečnější proto možná bude spíše se pokusit přinést krátký popis některých distriktů centrálního Tokia, s nimiž se zpravidla setkáváme nejčastěji.

Jedním z klíčových míst z hlediska státní správy i ekonomické moci tak je Chiyoda, kde se můžete přiblížit ministerstvům, japonskému parlamentu, ale třeba i ústředí největších korporací, které stojí za fenomenálním úspěchem Japonska na poli elektroniky. Pátráme-li po oblasti, kde je nejsilněji cítit duch japonského luxusu jak co do technologií staveb, regálů obchodů nebo podob nočního života, přijdeme si na své v Shinjuku a Minatu, kam mimo jiné spadá i umělý ostrov Odaiba. Pokud vám po tom všem přijde vhod trocha odpočinku v podobě posedávání v parku, nebo návštěv, vydejte Megura, které je zároveň vyhledávanou rezidenční čtvrtí.

>>> ZLEVNĚNÉ ZÁJEZDY DO JAPONSKA