Dovolená v
Japonsku

Japonsko dovolená

Přemýšlíte o dovolené v Japonsku? O dovolené v zemi vycházejícího slunce? Pokud jste na vážkách, snad vám pomohou naše stránky, které se dovolené v Japonsku věnují. Naleznete zde důležité turistické informace a především popisy oblíbených míst v Japonsku. navštivte web Japonet.cz a objevte řadu zajímavostí o Japonsku.

www.JaponskoDovolena.cz
Turistické informace o Japonsku.
Tipy na dovolenou.

Nagoya

Více než dvoumilionová Nagoya, čtvrté největší město Japonska, patří spíše mezi zahraničními turisty přehlížená místa. Odrazuje je její dravý životní styl a jakož i jeho bytostně současný charakter – Nagoya je pro japonské hospodářství jedním z nejdůležitějších měst, a stejně tak se zde soustřeďují ti, kdo v Japonsku chtějí takříkajíc držet prst na tepu doby. Samozřejmě, pokud jako turista jdete po nejslavnějších památkách na Zemi, Nagoya vám ve srovnání s jinými místy zřejmě skutečně příliš nenabídne. Stejně tak ale platí, že pokud se chcete seznámit se současnou urbánní kulturou a životním stylem této ostrovní země, jen málo míst vám poskytne podobnou příležitost, jak si sami udělat nezkreslený obrázek o životě v dnešním japonském velkoměstě. Což při mnohdy překvapivých podobách odlišností mezi japonskou a evropskou mentalitou nakonec není až tak málo.

Nagoya je hlavním a největším městem prefektury Aichi, ležící v regionu Chubu na ostrově Honšú. Jde spolu s Tokiem, Yokohamou a Ósakou o nejvýznamnější centrum obchodu a průmyslu v zemi. Sídlí tak zde například některé z nejslavnějších japonských společností, jako jsou například významné automobilky Mitsubishi, Honda a Toyota. Jako významný průmyslový uzel bylo město v průběhu druhé světové války vystaveno mnoha těžkým zkouškám, stejně tak lze ale říci, že bylo téměř srovnáno se zemí. Což také částečně vysvětluje, proč nejde zrovna o Mekku turismu na Japonských ostrovech.

Chcete strávit dovolenou či zájezd jinde? Pak zkuste Řecko nebo exotiku jménem Kuba.

Nagoya, položená v srdci středního Japonska jižně od Tokia je nicméně velice zajímavým místem i přesto, jak hořkou minulostí město prošlo. Dříve než se budeme věnovat klíčovým místům , jež by ze svého plánu žádný návštěvník Nagoyi neměl vynechat, upozorníme na impozantní údolí řeky Omo, jehož kouzlo zde snese srovnání snad jen s výhledy do širých dálav rovin Nobi.

Přestože jsme si naznačili, že dnešního návštěvníka město uhrane především svým metropolitním ruchem, najdeme i zde historicky atraktivní místa, jež by určitě neměla uniknout vaší pozornosti. Jedním z nich je v každém případě velkorysá stavba hradu Nagoya, který proslul zejména díky zlatým delfínům, jež zdobí vrchol jeho střechy. Hrad pochází z počátku sedmnáctého století, a brzy po jeho dokončení následovala výstavba nového podhradí.

Blízká čtvrt´ Shikemichi je tak druhým místem, kam by měly vést kroky každého, kdo se vydal na historický okruh po Nagoyi. Historie její dnešní tváře sahá do osmnáctého století, kdy šlo o důležité centrum kupeckého řemesla, díky čemuž zde dne můžete obdivovat mnohá historická skladiště, ale i o něco svátečnější stavby – stejně tak zde stojí mnohé svatyně, chrámy, ale i luxusní rezidence tehdejších nejúspěšnějších obchodníků.

Chcete strávit dovolenou či zájezd jinde? Pak zkuste Itálie (Bibione, Rimini) nebo exotiku jménem Seychely.

Pokud vás však více než toto období japonských dějin přece jen zajímá život současné Nagoyi, pak je první doporučená zastávka jednoduchá a logická – vydejte se do centra města. Garantujeme vám, že i když srdce největších českých i evropských měst mohou být vaším denním chlebem, na životní rytmus středu Nagoyi si budete muset zvyknout, a zřejmě se vám to nepodaří během několika prvních pár hodin. Nemáme zde smysl pokoušet se přijít s nějakými superlativy. Každý z nás má určitou představu o rychlém životě japonských velkoměst, a právě na tomto místě nejlépe zjistíte, jak vypadá skutečný městský ruch v proudu jednadvacátého století. Snad ani nemusíme dodávat, že každý milovník nakupování si přijde na své právě zde.

Po seznámení se s centrem města vřele doporučujeme zajít načerpat potřebnou energii do parku Hisaya Odori. Na rozdíl od jednotného názvu jde komplex několika vzájemně propojených menších parků, které umožňují relaxaci uprostřed zeleně, aniž byste se příliš vzdálili samotnému centru města. Snad ani nemusíme dodávat, že ve srovnání s některými velkými parky našich měst jde přece jen o poněkud klidnější posezení. Smetí zde nejspíše budete hledat s lucernou, a stejně tak je tomu i s tlupami nejrůznějších městských ztroskotanců a „dobrodruhů“.

>>> ZLEVNĚNÉ ZÁJEZDY DO JAPONSKA