Dovolená v
Japonsku

Japonsko dovolená

Přemýšlíte o dovolené v Japonsku? O dovolené v zemi vycházejícího slunce? Pokud jste na vážkách, snad vám pomohou naše stránky, které se dovolené v Japonsku věnují. Naleznete zde důležité turistické informace a především popisy oblíbených míst v Japonsku. navštivte web Japonet.cz a objevte řadu zajímavostí o Japonsku.

www.JaponskoDovolena.cz
Turistické informace o Japonsku.
Tipy na dovolenou.

Kjóto

Pravděpodobně každý, kdo čte tyto řádky dobře ví, že hledáme-li v Japonsku místo, kde se dodnes nejhustěji koncentruje duch starého Japonska, nutně musíme skončit právě u Kjóta. Bývalé hlavní město celé země, kde se v minulosti odehrávaly nejdůležitější události v jejích dějinách je totiž zároveň prostorem, jež skrývá na evropské poměry neuvěřitelné množství památek. Pokud bychom toto tvrzení měli ilustrovat za pomoci čísel, dojdeme k 17 místům, která jsou v současnosti součástí Seznamu světového kulturního a přírodního bohatství UNESCO, více než 400 šintoistickým svatyním, a konečně k přes 1600 buddhistickým chrámům! Z tohoto pohledu je nejspíš každému jasné, že ačkoliv Kjóto zpravidla řadíme k nejdůležitějším světovým velkoměstům, měli bychom přitom mít na mysli nejen jeho význam pro současné Japonsko, ale i pro světové kulturní dědictví. Řím, Londýn, Paříž, a Kjóto. Tak vypadá ten nejkratší možný výčet měst, kam bychom se měli vypravit alespoň jednou za život.

Kjóto, město s populací čítající více než půldruhého milionu obyvatel leží na ostrově Honšú, přesněji uprostřed jeho západní části. Město je položené v krajině, kde se za jeho hranicemi odevšad zvedají úbočí hor, což nezůstalo bez vlivu na počasí – zejména v letních měsících tak zde panuje prakticky naprosté bezvětří.

Ochutnejte krásy Japonska formou víkendové dovolené. Eurovíkendy v evropských městech jsou skvělou volbou pro krátké poznávací zájezdy.

Dnešní Kjóto se člení do jedenácti čtvrtí, přičemž ty severní patří mezi klidnější místa kde na zdejší poměry nebydlí tolik lidí, obchodní centrum potom najdeme na jihu a uprostřed města. Pokud se podíváme z čeho dnes Kjóto žije, pak zjistíme, že významné postavení zde zaujímají společnosti věnující se elektronice – například videoherní moloch Nintendo sem umístil své vedení – ale stejně tak i drobné dílny a továrničky, jež produkují tradiční japonské výrobky, jako jsou například Kimona, jichž se zde vyrobí nejvíce v zemi.

Tato současná tvář Kjóta jako úspěšného centra průmyslu a obchodu pak má samozřejmě výrazný i na jeho dnešní vzhled. Mnozí turisté, kteří do města přijíždí takříkajíc nepřipraveni, tak často bývají překvapeni hustou typicky velkoměstskou zástavbou, jíž dominují obrovské moderní stavby ze skla a oceli, jako je například budova zdejšího vlakového nádraží.

Tito lidé pak nejdříve nabývají pocitu, že byli podvedeni, že žádné korzování po pamětihodnostech se nakonec dít nebude. Samozřejmě jde o pouhý zrakový klam. Většina slibovaných památek a atraktivních parků udržovaných s typicky japonskou nenucenou důsledností totiž zůstává skryta za mnohdy vysokými zdmi, díky čemuž snadno viditelná na první pohled, jak obvykle od nejvýznamnějších míst očekáváme.

Chystáte-li se proto do Kjóta, určitě se vyplatí s nejvýznamnějšími místy seznámit předem, případně si nechat poradit od těch, kteří již Kjóto alespoň trochu znají. Pak brzy sami přijdete na to, že jednou z jeho největších předností je to, že rezervoár kjótských památek a zajímavých míst je v podstatě nevyčerpatelný, a můžete tak zde jako turista strávit třeba deset let. Pochopitelně za tuto svou nedozírnou rozmanitost Kjóto vděčí zejména tomu, že na rozdíl od jiných míst v zemi bez větších ztrát přetrpělo útrapy druhé světové války.

Při obrovském počtu turistických atrakcí, jež město svým návštěvníkům nabízí, je samozřejmě prakticky nemožné se na malé ploše pokoušet o jejich reprezentativní výčet. Dobré je proto se spolu s příjezdem poohlédnout po některém z rádců Japonské národní turistické organizace, kde najdete podrobnou mapu Kjóta, kde jsou vyznačená zajímavá místa i trasy, na nichž během jejich prohlídky musíte používat hromadnou dopravu jen co možná nejméně.

Teprve potom budete mít minimálně jistotu, že vám neuniklo to nejpodstatnější, jako je například Rokuonji, původně honosná vila ze čtrnáctého století, která byla po smrti majitele jeho synem přestavena na chrám, který je dnes vůbec nejnavštěvovanější turistickou atrakcí ve městě, kouzelnými zahradami obklopený palác Nijo, ležící ve středu města, nebo fascinující a často přehlížený chrám Fushimi Inari Taisha, ležící v jižnímu Kjótu.

>>> ZLEVNĚNÉ ZÁJEZDY DO JAPONSKA