Dovolená v
Japonsku

Japonsko dovolená

Přemýšlíte o dovolené v Japonsku? O dovolené v zemi vycházejícího slunce? Pokud jste na vážkách, snad vám pomohou naše stránky, které se dovolené v Japonsku věnují. Naleznete zde důležité turistické informace a především popisy oblíbených míst v Japonsku. navštivte web Japonet.cz a objevte řadu zajímavostí o Japonsku.

www.JaponskoDovolena.cz
Turistické informace o Japonsku.
Tipy na dovolenou.

Jakuza

Co je to jakuza

Slyšeli jste někdy o jakuze? Jde o největší kriminální organizaci, která funguje od roku 1612. I sicilská mafie je mladší než jakuza.

Co znamená samotné slovo „jakuza“? Zhruba si ho můžeme přeložit jako „dobro za nic“. Vzniklo z japonské karetní hry Ojčokabu, což je hra podobná Black Jacku. V Ojčokabu je však narozdíl od Black Jacku pouze devatenáct karet. Nejhorší kombinace karet, kterou při hře můžete mít, je osmička (Ja), devítka (Ku) a trojka (SA). Spojením těchto slabik vzniká název tradiční japonské mafie.

Více o jakuze

Jakuza vznikla v 17. století v Japonsku původně jako nekriminální společenství mači-jokk (služebníků měst). Až časem se tato skupina stala zločineckou organizací. Toto seskupení dříve kontrolovalo malá území, kterým poskytovalo ochranu.

Jakuza se od počátku pojila s iniciačními obřady, které spočíval ve vypití kořalky saké a v dalších rituálech. Tyto obřady se konaly před šintoiským oltářem a dosahovaly náboženského rozměru.

Jakuza v současnosti

V současnosti lze jakuzu dělit do tří hlavních kategorií. Jsou jimi Tekija (překupníci), Gurentai (gangsteři) a Bakuto (gambleři). Členové jakuzy se odlišují svým antisociálním chováním, ale také zvláštním oblékáním a výstředními účesy. Většinou pocházejí ze sociálně slabých rodin a živí se hazardními hrami, prostitucí, drogami, vydíráním a dalšími nelegálními aktivitami.

Mezi nové členy jakuzy dnes není snadné se dostat. Nejdůležitější pro členy této organizace je odvaha, kterou musí prokázat. Touto odvahou je myšlena připravenost bojovat do položení vlastního života. Musí být ochotni položit svůj život, především za svého šéfa. Sami sebe vnímají jako ochránce okraje společnosti. Členy jakuzy se mohou stát jen muži. Ženy jsou považované za slabé a celkově se jim nedůvěřuje.

Členů jakuzy je v dnešní době odhadem kolem 110 tisíc. Ti jsou rozděleni zhruba do 2 500 rodin, přičemž členové této mafie nejsou jen v Japonsku. Mnohé najdete i ve Spojených státech, ale i v dalších koutech světa.

Tetování jakuza

Členové organizace jakuza se velmi často nechávají tetovat tradičním japonským tetováním. Většinou jde o velmi nápadné a velké tetování, které pokrývá záda i hruď, celé ruce či celé nohy. Oblíbenými znaky pro tetování jsou draci, květy, horské krajiny, vířící moře atd. Tetování na takovém rozsahu je bolestivé, zabere mnoho stovek hodin, ale znamená to, že muž, který se nechal takto potetovat je skutečným mužem a členem organizace jakuza.

www tipy: Černá Hora Dominikánská republika Dovolená v Itálii

Dříve byl typickým znakem členů jakuzy také useknutý článek prstu. Dnes se od toho opustilo. Přeci jen... Tetování, zvlášť tak rozsáhlé jak je výše popsáno, stačí.

Tetování často poukazuje také na příslušnost k určitému klanu. Někdy bývá zvykem tetovat černý kruh kolem ruky za každý zločin, který člen jakuzy spáchal.

>>> ZLEVNĚNÉ ZÁJEZDY DO JAPONSKA